بمبو یا نمونه بردار غلات چیست؟

بمبو یا نمونه بردار غلات وسیله ای است که برای نمونه برداری از انواع غلات مثل گندم و جو و سویا و ذرت و پسته … از کامیون یا قطار و یا محفظه های بزرگ یا انیارهای متفاوت استفاده می شوند. بمبو یا نمونه بردار از دو لوله که داخل هم قرار گرفته اند ساخته می گردند و در دیواره این دولوله شیارهای مخصوص نمونه برداری منطبق برهم قرار می گیرند . واین دولوله توسط دو دسته مخصوص کنترل می شوند که باعث سهولت کار کاربر می شود وپس از نمونه برداری نمونه جمع آوری شده از انتهای بمبو خارج می شود. این مجموعه انواع بمبو را به شرح زیر ارائه می نماید.

نمونه بردار از جنس برنج ولوله مرکزی استیل ونوک آلمینیومی با وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص گندم به طول 1/5متر ونوک کوتاه(بمبو برنجی 1/5)

 

نمونه بردار از جنس برنج ولوله مرکزی استیل و نوک آلمینیومی با وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص گندم به طول 1/8مترونوک کوتاه

 

نمونه بردار گندم از جنس برنج ولوله مرکزی استیل و نوک آلمینیومی با وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص گندم به طول 2 متر و نوک کوتاه (سوک برنجی 2 متری)

 

نمونه بردار پسته از جنس تمام استیل بانوک آلمینیومی و وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص پسته به طول 1/5مترونوک کوتاه (نمونه یردار استیل پسته 1/5 متری)

 

بمبو پسته از جنس تمام استیل با نوک آلمینیومی و وزن سبک و مقاومت بسیار بالا مخصوص پسته به طول 2مترونوک کوتاه سمپلر استیل پسته 2متری)

 

نمونه بردارسویا از جنس استیل با نوک آلمینیومی وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص سویا به طول 1/5متر و نوک کوتاه (نمونه بردار استیل سویا 1/5 متری)

 

 

نمونه بردار سویا از جنس استیل با نوک آلمینیومی و وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص سویا به طول 2متر و نوک کوتاه ( سمپلر استیل سویا 2 متری)

 

نمونه بردار ذرت از جنس استیل با وزن سبک ومقاومت بسیار بالا مخصوص ذرت به طول 1/5متر و نوک کوتاه (بمبو ذرت استیل 1/5 متری)

 

نمونه بردار ذرت از جنس استیل با نوک آلمینیومی و وزن سبک و مقاومت بسیار بالا مخصوص ذرت به طول 2 متر و نوک کوتاه ( سوک ذرت استیل 2 متری)

 

بمبو

 نمونه برداری از غلات به شما این  امکان  را می دهد  که محصولات و غله خود را کنترل و چک نمایید

 نمونه‌برداری از غلات جهت اندازه‌گیری پارامترهای کیفی حائز اهمیت(مانند  محتوای نیتروژن و وزن مخصوص و رطوبت ) و کمک به رسیدن غله مورد نظر به بازار مناسب فروش آن دارای اهمیتی اساسی می باشد.

با این تفاصیل مشکلات جدی ترمثل مایکوتوکسین‌ها صنعت را ملزم می‌کند که دقت بیشتری نسبت به نمونه برداری و آزمایشات غلات نماید

 
بمبو

این مجموعه علاوه بر ارائه انواع بمبو و نمونه بردار جهت غلات لوازم جانبی بررسی دانه غلات مانند انواع رطوبت سنج غلات و مقسم بذر -لوپ بررسی بذر – سینی استیل – ماشین حساب پرینتر دار – کوره و… را نیز ارائه می نماید.

مقسم بذر
لوپ مطالعه بذر

برداشت نمونه از انواع کیسه ها یا گونی ها سالهاست که با تجهیزات کمپانی های  خارجی با قیمت بالا یا محصولات داخلی با کیفیت  پایین انجام می شود این مجموعه برای پر کردن این خلاء اقدام به ارائه تجهیزات با کیفیت  با استانداردهای بین المللی کرده است .


نمونه بردار کیسه یا سوک یا بمبو فوق از جنس فولاد زنگ نزن بوده ودر قسمت نوک دارای طراحی ویژه ای بوده که شکل تیز آن مانع پارگی کیسه می شود در انتهای دسته حفره ای قرار دارد که نمونه پس از نمونه گیری به راحتی از این قسمت خارج می شود  بدنه دسته حالت آجدار دارد که در دست کاربر به راحتی سر نخورد.
نمونه بردار گونی فوق  تک جداره به طول کلی 80 سانتیمتر وطول موثر حدود 70 سانتیمتر و دریچه نمونه برداری آن 60 سانتیمتر می باشد. مقدار نمونه برداشته شده در هر بار نمونه برداری حدود 120 می باشد. و وزن کلی نمونه بردار کیسه فوق 500گرم می باشد.
درنمونه بردار کیسه فوق تمامی استانداردهای بین المللی لازم لحاظ شده است
 لازم به توضیح که بمبو گونی یا نمونه بردار کیسه مزبور قابلیت کار در صنایع آرد و کلیه غلات-کشاورزی -تولید کود-گرانول های شیمیایی- داروسازی- موادشیمیایی و…. را دارا می باشد. علاوه بر سایز فوق سایزهای 35 سانتیمتری و 60 و 70 و90 سانتیمتری نیز از محصول فوق قابل ارائه هستند.

بمبو گونی
تجهیزات آزمایشگاهی
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]